Logo Gminy Kołczygłowy

BUDOWA STACJI ODWADNIANIA OSADU

W miesiącu październiku zakończył się pierwszy etap realizacji zadania inwestycyjnego pn. „Przebudowa i rozbudowa stacji odwadniania osadu na terenie oczyszczalni ścieków aglomeracji Wierszyno” obejmujący opracowanie kompleksowej dokumentacji projektowo – kosztorysowej wraz z uzyskaniem decyzji uprawniającej Wykonawcę do rozpoczęcia robót budowlanych. Przedmiotowa inwestycji realizowana jest bowiem w formule „zaprojektuj i wybuduj”.

Zakres robót budowlanych obejmuje przebudowę układu tlenowej stabilizacji osadów wraz z budową nowego układu odwadniania i granulacji osadów ściekowych powstających w procesie oczyszczania ścieków. Projektowana linia odwadniania i przeróbki osadów ściekowych wyposażona zostanie m.in. w prasę śrubowo – talerzową, dozownik polielektrolitu, granulator osadu oraz przenośniki ślimakowe. Ponadto rozbudowana zostanie powierzchnia magazynowa osadu poprzez budowę zadaszonej wiaty, silosa na wapno, wagi najazdowej oraz nowych sieci technologicznych, elektrycznych i AKiPA.

Zastosowany układ odwadniania i granulacji pozwali nadać osadom ściekowym formę stabilnych granulek o określonej wielkości. Uzyskany w procesie granulacji produkt (granulat), po otrzymaniu pozwolenia Ministerstwa Rolnictwa, może być wprowadzony do handlu jako polepszacz gleby.

Zakończenie robót budowlanych planuje się listopad 2023 roku.

Inwestycja jest współfinansowana ze środków Rządowego Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.

Wykonawcą zadania jest Konsorcjum firm – Przedsiębiorstwo Inżynierii Środowiska EkoWodrol Sp. z o.o., ul. Słowiańska 13, 75-846 Koszalin (Lider) oraz Biuro Inżynierskie Budzisz Sp. z o.o., ul. Przyjaciół 21, 76-024 Konikowo (Partner).

Wartość inwestycji: 4 895 400,00 zł brutto.

Galeria zdjęć

5_9 4_11 3_11 1_12

Pliki do pobrania:

Zagospodarowanie terenu
Format: pdf, 2.74 MB
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności