Źródło finansowania: Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych
Podstawa dofinansowania: Promesa NR Edycja8/2023/8914/PolskiLad
Nazwa inwestycji: Modernizacja infrastruktury sportowej w gminie Kołczygłowy
Obszar inwestycji: Infrastruktura sportowa
Opis inwestycji: Przedmiotem inwestycji jest budowa i/lub przebudowa i/lub modernizacja istniejącej infrastruktury, a także obiektów sportowo – rekreacyjnych tworzących spójny kompleks sportowy w gminie Kołczygłowy. W ramach inwestycji planuje się przebudowę boiska sportowego z trawy naturalnej wraz z zapleczem sanitarno-socjalnym, wykonanie systemu nawadniania i elementów oświetlenia, wymianę i/lub rozbudowę trybun, wymianę oraz wykonanie nowych elementów ogrodzenia, jak również wyposażenie w elementy towarzyszące związane z funkcjonowaniem obiektu. Planuje się, iż przedsięwzięcie może również obejmować zagospodarowanie terenu w elementy małej architektury rekreacyjnej i wypoczynkowej tj. między innymi ciągi piesze, miejsca parkingowe, boisko do siatkówki, małe trybuny, skatepark, ścieżki rekreacyjne np. do biegania, rolek czy jazdy na rowerze, ławki wypoczynkowe, stojaki rowerowe, kosze na śmieci itp. Zadanie obejmuje, także budowę bieżni lekkoatletycznej np. o nawierzchni poliuretanowo – gumowej wraz z m.in. wyposażeniem w urządzenia lekkoatletyczne czy budową odwodnienia. W ramach modernizacji, rozważa się remont i/lub przebudowę zaplecza sanitarno – socjalnego, w której zakres mogą wchodzić m.in. prace elewacyjne np. ocieplenie, malowanie, tynki itp., roboty wykończeniowe wewnętrzne np. malowanie, posadzki itp., wymiana i/lub remont elementów instalacji sanitarnej, wymiana elementów oświetlenia czy stolarki drzwiowej lub okiennej itp., a także i/lub wymianę elementów wyposażenia tego zaplecza. Zakres rzeczowy przedsięwzięcia obejmuje inne roboty towarzyszące głównie o charakterze ziemnym związane z realizacji inwestycji, a także roboty rozbiórkowe. Realizacja przedsięwzięcia stanowi odpowiedź na potrzeby i problemy zgłaszane przez społeczność lokalną i ma charakter oddolnej inicjatywy mieszkańców. Dzięki realizacji inwestycji spójnie i kompleksowo zagospodarowany zostanie obszar przestrzeni publicznej co umożliwi stworzenie i udostępnienie ogólnodostępnego miejsca przeznaczonego do aktywnego odpoczynku, rozwoju sportu i aktywności fizycznej, poprawy sprawności ruchowej oraz organizacji wydarzeń sportowych czy inicjatyw społeczno – rekreacyjnych. Reasumując wielofunkcyjność zastosowanych elementów, wyposażenia i różnorodne funkcje infrastruktury wykorzystanej do zagospodarowania przestrzeni publicznej oraz ich powiązania ze sobą umożliwiają zaspokojenie potrzeb społeczności lokalnej w każdym zakresie aktywności społecznej tj.: integracja, zabawa, wypoczynek, rekreacja, spotkania nieformalne, wymiana międzypokoleniowa. Zaoferowanie społeczności lokalnej nowego produktu infrastrukturalnego w postaci atrakcyjnego,kompleksowego i bezpiecznego miejsca użyteczności publicznej wpłynie na poprawę wizerunku gminy oraz przyczyni się do poprawy jakości życia mieszkańców.
Przewidywany okres realizacji inwestycji: 08.2024 - 09.2025 (powyżej 12 miesięcy)
Szacunkowa wartość inwestycji: 4 779 472,18 zł
Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych: 4 301 524,96 zł
Wkład własny Gminy Kołczygłowy: 477 947,22 zł
Źródło finansowania: Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych
Podstawa dofinansowania: Promesa NR Edycja8/2023/8906/PolskiLad
Nazwa inwestycji: Budowa obiektów użyteczności publicznej na terenie gminy Kołczygłowy
Obszar inwestycji: Infrastruktura społeczna
Opis inwestycji: W ramach inwestycji zaplanowano budowę wraz z zagospodarowaniem terenu budynku i/lub budynków użyteczności publicznej mających ogromne znaczenia dla społeczności lokalnej w zakresie bezpieczeństwa, kultury czy np. sportu i/lub usług społecznych. Przedmiotem działań ma być powstanie obiektu i/lub obiektów umożliwiających wywiązanie się lokalnego samorządu z realizacji podstawowych jak i obowiązkowych i/lub dodatkowych działań publicznych na rzecz mieszkańców.W ramach przedsięwzięcia planuje się budowę wolnostojącego budynku i/lub budynków parterowego/ych niepodpiwniczonego/ych o rzucie np. w kształcie prostokąta wykonanego/ych w technologii tradycyjnej z użyciem ogólnodostępnych materiałów budowlanych. Zakres prac polega na wykonaniu kompleksowych prac budowlanych o charakterze ogólnym, konstrukcyjnym, wykończeniowym i instalacyjnym. Przedsięwzięcie obejmuje wykonanie robót instalacyjnych sanitarnych w zakresie instalacji wodociągowej, kanalizacji sanitarnej, centralnego ogrzewania w formie np. pompy ciepła oraz np. instalacji wentylacji mechanicznej. W zakresie instalacji elektrycznej przedmiotem przedsięwzięcia jest wykonanie tablic rozdzielczych, instalacji oświetlenia ogólnego, oświetlenia ewakuacyjnego, oświetlenia zewnętrznego, gniazd wtykowych 230V, instalacji siłowej, teletechnicznej, fotowoltaicznej, odgromowej oraz przewodów ochronnych i połączeń wyrównawczych. Ponadto inwestycja wymaga wykonania przyłączy wodnych i kanalizacyjnych do głównej sieci gminnej. Zadanie obejmuje także wykonanie zagospodarowania terenu w elementy ogrodzenia systemowego, parking, ciągi komunikacyjne o charakterze np. pieszym i jezdnym, oświetlenie terenu oraz tereny zielone i wyposażenie w elementy małej architektury np. ławki wypoczynkowe, kosze na śmieci czy stojak na rowery itp. jak również wykonanie nasadzeń roślinności ozdobnej. Zaplanowano także skomunikowanie terenu na którym mają powstać obiekt i/lub obiekty z drogą publiczną poprzez wybudowanie zjazdu publicznego. Zakres rzeczowy przedsięwzięcia obejmuje inne roboty towarzyszące głównie o charakterze ziemnym związane z realizacji inwestycji. Przedsięwzięcie umożliwi zrównoważony rozwój samorządu lokalnego w zakresie powstania nowych estetycznych, funkcjonalnych, efektywnych energetycznie obiektów użyteczności publicznej umożliwiających ochronę i bezpieczeństwo publiczne i/lub rozwój oferty z zakresu działalności publicznej o usługi społeczno – kulturalne. Inwestycja znacznie wpłynie na podwyższenie standardów i jakości życia mieszkańców. Realizacja kompleksowego zamierzenia inwestycyjnego w sposób znacząc poprawi wizerunek oraz atrakcyjności gminy wiejskiej jaką jest gmina Kołczygłowy oraz poprawi, usprawni działalność publiczną jak i/lub umożliwi poszerzenie i uatrakcyjnienie innych działań o zróżnicowanym zakresie.
Przewidywany okres realizacji inwestycji: 08.2024 - 09.2025 (powyżej 12 miesięcy)
Szacunkowa wartość inwestycji: 4 098 743,76 zł
Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych: 3 483 932,20 zł
Wkład własny Gminy Kołczygłowy: 614 811,56 zł
Źródło finansowania: Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych
Podstawa dofinansowania: Promesa NR Edycja8/2023/4575/PolskiLad
Nazwa inwestycji: Budowa i modernizacja infrastruktury wodno-ściekowej w gminie Kołczygłowy
Obszar inwestycji: Infrastruktura wodno-kanalizacyjna
Opis inwestycji: Przedmiotem inwestycji jest budowa sieci wodociągowej i modernizacja infrastruktury kanalizacji sanitarnej. Realizacja zadania umożliwia wywiązanie się lokalnego samorządu z ustawowego obowiązku dotyczącego zbiorowego zaopatrzenia w wodę poprzez budowę nowego odcinka sieci wodociągowej wraz z infrastrukturą towarzyszącą do odległym terenów gminy do których woda jest dostarczana w bańkach/beczkach. W ramach niniejszego przedsięwzięcia zaplanowano modernizację kilku przepompowni ścieków i/lub odcinkową wymianę istniejącej sieci kanalizacji ściekowej o charakterze tłocznym i/lub grawitacyjnym. Przedsięwzięcie obejmuje modernizację infrastrukturalną jak i modernizację instalacji i systemów technologicznych oraz zaopatrzenie w urządzenia w techniczne lokalnych przepompowni ścieków mające na celu sprawne ich funkcjonowanie, likwidację i ograniczenie ich awarii, jak i zapobieganie skutkom tych sytuacji, a także zapewnienie oraz umożliwienie skutecznego działania w przypadku ich wystąpienia. Realizacja zadania ma na celu usprawnienie i poprawę jakości technicznej procesu oczyszczania ścieków jak i zapewnienie płynnego procesu ich tłoczenia oraz transportu, a także umożliwi skuteczne eliminowanie odorów oraz substancji toksycznych, które powstają podczas magazynowania ścieków, ich transportu czy też w procesie ich oczyszczania. Przedsięwzięcie jest kluczowym i zintegrowanym zadaniem inwestycyjnym na obszarze gminy w zakresie gospodarki wodno-ściekowej. Skierowane jest na poprawę standardu i dostępu do infrastruktury dla dużego obszaru gminy, w tym obszaru obecnie znacznie wykluczonego w zakresie dostawy wody. Zaopatrzenie mieszkańców w wodę i prawidłowy system tłoczenia oraz odbioru ścieków komunalnych umożliwia uzyskanie efektu ekologicznego, przeciwdziałanie skutkom słabej jakości wody wydobywanej z własnych ujęć oraz przeciwdziałania mikro katastrofom ekologicznym spowodowanym niewłaściwym gospodarowaniu oraz odbioru ścieków. Inwestycja ma kluczowe znaczenie również w zakresie przeciwdziałania klęskom środowiskowym związany z nienależytym gospodarowaniem nieczystości płynnych i zapobiega możliwością ich przedostawania się do środowiska naturalnego lub i nagromadzania się czy przetrzymywania w przewodach oraz instalacjach kanalizacyjnych. Żadne z zadań objętych przedmiotową inwestycją nie zalicza się do przedsięwzięć mogących potencjalnie znacząco oddziaływać na środowisko. W ramach inwestycji planuje się także w ramach środków własnych ponieść koszty usługi sprawowania kompleksowego nadzoru inwestorskiego nad poszczególnymi zadaniami w celu kontroli poprawności rzeczowej, technicznej i administracyjnej realizacji inwestycji. Inwestycja przyczyni się do zrównoważonego rozwoju gminy Kołczygłowy w zakresie ochrony środowiska naturalnego jak i stworzenia warunków bytowych dla mieszkańców.
Przewidywany okres realizacji inwestycji: 03.2024 - 07.2024 (do 12 miesięcy)
Szacunkowa wartość inwestycji: 1 534 803,84 zł
Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych: 1 458 063,64 zł
Wkład własny Gminy Kołczygłowy: 76 740,20 zł